הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מה הסיכון כי מפרצות תוך גולגולתיות קטנות יקרעו?
13.06.17

 

מפרצות תוך גולגולתיות בגודל של עד 7 מ"מ גדלות לאט והסיכון כי יקרעו נמוך, אלו ממצאיה של meta-analysis חדשה שפורסמה ב- Annals of Internal Medicine. אף על פי כן, איכות הראיות נמצאה נמוכה.

 

בניתוח נכללו 26 מחקרי תצפית במסגרתם נערך מעקב אחר חולים עם מפרצות תוך גולגולתיות קטנות. שיעור ההתקדמות השנתי על פי גודל ה-מפרצת היה כדלהלן:

 

• מפרצות בגודל של עד 3 מ"מ: 4 מתוך 5 מחקרים דיווחו על קצב גדילה של פחות מ- 3%, מחקר אחד מצא שיעור של 11.6%.


• עד 5 מ"מ: קצב הגדילה נע מ- 0% ל- 5.1%, רוב המחקרים הדגימו שיעור נמוך מ- 3%.


• עד 1 מ"מ: הגדילה נעה בין 1.2% ל- 6.9%, מעל למחצית מהמחקרים הדגימו שיעור נמוך מ- 3%.

 

שיעור הקריעה השנתי היה 0% עבור מפרצות של עד 3 מ"מ, 0.5% עבור מפרצות בגודל של עד 5 מ"מ, ופחות מ- 1% עבור מפרצות של עד 7 מ"מ.

 

החוקרים הדגישו את מגבלות המחקרים ובעיקר את העובדה כי מפרצות שהיו מצויות בסיכון להיקרע ככול הנראה טופלו ולכן לא הושארו למעקב ונכללו במחקרים השונים.

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007