הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה-FDA אישר גרסה של טבע לתרופה לאיידס - שמכירותיה 2.3 מיליארד דולר בשנה
11.06.17

 

חברת טבע ( 10,740 +4.37% ) קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק גירסה גנרית של התרופה Truvada, לטיפול ומניעה באיידס בטבליות של 100 ו-200 מיליגרם.

 

המכירות בארה"ב של Truvada, שפותחה על ידי ענקית הפארמה גילרד (Gilead), הסתכמו ב-2.3 מיליארד דולר ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2017. ברבעון הראשון של 2017 ירדו המכירות של Truvada בארה"ב ב-20% בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2016, והסתכמו ב-464 מיליון דולר.

 

גילאד הדגישה שהעובדה שטבע קיבלה את האישור, אין פירושה שתוכל להשיק את הגירסה הגנרית שלה באופן מידי. הפטנט שרשמה גילאד על התרופה פוקע בינואר 2018, לאחר שתוקפו הוארך ב-6 חודשים בעקבות הוכחת יעילותה של התרופה בילדים. גילאד רומזת, ככל הנראה, להסדרים משפטיים שקיימים בינה לבין טבע, ושיאפשרו לטבע להשיק את הגירסה שלה לפני פקיעתו הסופית של הפטנט, אולם לא ברור מה תקופת הבלעדיות לה תזכה טבע בשיווק הגירסה הגנרית של Truvada.

 

 

 

לכתבה ב- TheMarker >>

 


מאת יורם גביזון

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007