הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תאי חיסון פגומים ממלאים תפקיד בהתקרחות?
1.06.17

 

לאחר שחקרו את תפקידם בקרב עכברים, גילו החוקרים כי regulatory T cells הקשורים באופן נורמאלי לתהליכים דלקתיים, אף מעודדים את התחדשות השערה על ידי הפעלת תאי גזע המצויים בעור, וכי עכברים ללא תאי החיסון הללו אינם מסוגלים להצמיח שיער. החוקרים הציעו כי אותו פגם בתאי ה- T עשוי לגרום ל- alopecia areata ואף לתרום לסוגים אחרים של התקרחות.

 

במסגרת המחקר אף נתגלו ראיות חדשות בנוגע לתפקידם של ה- Tregs בהתחדשות השיער. לאחר שביצעו בדיקות הדמיה גילו החוקרים כי במהלך שלב ההתחדשות והגדילה של זקיקי השיער, מספר תאי ה- Tregs הפעילים סביב תאי הגזע גדל פי 3.

 

כמו כן, החוקרים גילו כי מניעת Tregs מעורם של העכברים מנעה את התחדשות השיער רק כאשר בוצעה בתוך 3 ימים מגילוח העור, באם נעשתה מאוחר יותר, לאחר שהתחיל תהליך ההתחדשות של זקיקי השיער, לא הייתה לה כל השפעה.

צוות החוקרים אף מצא כי יכולתם של ה- Tregs להצמיח שיער אינה קשורה לתפקודם בתהליכי דלקת היות והסיגנלים להתחדשות השערה מועברים במסלולים הקשורים באופן ישיר לתאי הגזע של זקיקי השיער.

 

  

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007