הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מים נטולי נגיפים
28.05.17

 

שימוש חוזר במי קולחין הפך בשנים האחרונות נפוץ יותר ויותר באזורים בעולם הסובלים ממחסור במי שתייה. בתהליך המיחזור המים מטוהרים ומסוננים כדי שיהיו ראויים לשימוש. אולם גם אחרי הטיהור, הימצאותם של גורמי מחלות במי השפכים, כמו חיידקים ונגיפים, ממשיכה להדאיג אנשים רבים. חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב בראשותו של משה הרצברג, בשיתוף חוקרים מאוניברסיטת אילינוי בארצות הברית, פיתחו ממברנות סינון ייחודיות שמסוגלות לעצור אפילו את הווירוסים הזעירים ביותר ולמנוע מהם לחדור למים הממוחזרים.

 

נגיפים (וירוסים) הם גורמי המחלות זעירים במיוחד, קטנים עד פי 500 מחיידקים, ולכן קשה מאוד למנוע מהם לעבור את המסננים הרגילים. נגיפים כמו האדנו-וירוס והנורו-וירוס שיכולים לגרום למגוון מחלות, חלקן קטלניות, זוהו כמזהמים במקורות מי שתייה בכל רחבי העולם. טיפולים נפוצים להשמדת חיידקים במים, כמו שימוש בקרינה על-סגולה או כלור, אינם יעילים מספיק נגד נגיפים רבים.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת אוהד זיס

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007