הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השוואת יעילות הטיפול בסטטינים והטיפול הרגיל למניעה ראשונית של אירועים קרדיווסקולאריים בקרב מבוגרים
28.05.17

 

מבוגרים הסובלים מיתר לחץ דם ורמות גבוהות של שומנים בדם אינם מפיקים תועלת מנטילת pravastatin למניעה ראשונית של אירועים קרדיווסקולאריים, כך על פי מחקר open-label שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

המחקר, ניתוח שניוני של המחקר ALLHAT-LLT, כלל מבוגרים מגיל 65 ומעלה ללא מחלה קרדיווסקולארית טרשתית בתחילת המחקר ועם יתר לחץ דם ורמות גבוהות של שומנים בדם. כ- 2900 מבוגרים חולקו אקראית לקבלת טיפול ב- pravastatin (40 מ"ג/יום) או לקבלת הטיפול הרגיל.

 

לאורך שש שנים, שיעור התמותה מכל הסיבות היה גבוה יותר בקרב המטופלים ב- pravastatin, בהשוואה למטופלים בטיפול הרגיל (19% מול 16%), אף על פי שההבדלים לא היו מובהקים סטטיסטית. ההבדל בשיעורי התמותה היה אף גדול יותר בקרב מבוגרים מגיל 75 ומעלה (31% מול 23%), אך עדיין לא היה מובהק סטטיסטית. כמו כן, לא נצפו הבדלים גם ביעדי המחקר המשניים, כולל אירועים הקשורים למחלת לב כלילית.

 

 

 

להודעה >>


 

 ההודעה הועברה ע"י משרד הבריאות

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007