הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספת של TMP/SMX לטיפול ב- Cephalexin עשויה שלא לשפר את שיעורי הריפוי של צלוליטיס לא מורכבת
28.05.17

 

עבור חולים עם צלוליטיס לא מסובכת, תוספת של (trimethoprim-sulfamethoxazole (TMP/SMX) לטיפול ב- cephalexin עשויה שלא להביא לשיפור גדול יותר במצבם של החולים בהשוואה לטיפול ב- cephalexin בלבד, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

כ- 500 חולים מעל לגיל 12 שהופיעו בחדרי המיון עקב צלוליטיס ללא אבצסים (בהתבסס על בדיקת US), הפרשה מוגלתית, או פצעים, חולקו אקראית לקבלת טיפול למשך 7 ימים ב-cephalexin 

(500 מ"ג, 4 פעמים ביום) פלוס TMP/SMX

(320 מ"ג/1600 מ"ג, פעמיים ביום), או cephalexin פלוס פלסבו.

 

ניתוח per-protocol מצא כי שיעור החולים שהדגימו ריפוי קליני 14-21 ימים לאחר תחילת המחקר היה דומה בקרב שתי הקבוצות (כ- 85%), אך ניתוחintention-to-treat העלה כי שיעור הריפוי הקליני היה גבוה יותר בקרב המטופלים ב- TMP-SMX פלוס cephalexin 

(76% מול 69%), למרות שההבדל עדיין לא היה מובהק סטטיסטית.

 

 

 

להודעה >>


 

 

ההודעה הועברה ע"י משרד הבריאות

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007