הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשיש לקשיש: משפר תפקוד מוחי?
21.05.17

 

אחת הסיסמאות של המאבק להתרת שימוש רפואי בקנביס היא "חשיש לקשיש" – דרישה למתן קנביס לאנשים מבוגרים לצורך הקלה על בעיות רפואיות הנובעות מהזדקנות. בתרבויות מסוימות, עישון קנביס הוא מנהג של אנשים מבוגרים, לאו דווקא למטרות רפואיות, אלא נובע מהאמונה שעישון קנביס מאפשר ל"זקני השבט" להעביר את חוכמתם לדורות הבאים. כעת נראה שיש לכך גם הוכחה מדעית.

 

אף על פי שיש עדויות לפגיעה של קנביס בביצוע מטלות זיכרון וקשב בבני עשרה, מינונים נמוכים של המרכיב הפעיל בקנביס, THC, יכולים להשפיע בצורה הפוכה בגיל המבוגר ובכך להחזיר לאחור את תהליך ההזדקנות של המוח ולשקם תפקודי למידה וזיכרון – לפחות לפי מחקר בעכברים שנעשה באוניברסיטת בון בגרמניה. לדברי פרופ' אנדראס צימר, ראש המעבדה, התוצאות חזרו על עצמן בכמה ניסויים, כך שההשפעה נראית מוצקה ומבוססת.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר עידו מגן

 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007