הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זורקים עצם לתאי הדם
18.05.17

 

עכברים באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו הסתובבו כשבגבם, ממש מתחת לעורם, נמצאת עצם שלא הייתה שם קודם. העצם המלאכותית בנויה מחומר ספוגי, עם חלק חיצוני עשיר בסידן וחלק פנימי חלול. בחלקה הפנימי יש תאי מוח עצם של עכבר אחר, התורם.

 

במאמר בכתב העת PNAS, הראו החוקרים שתאי התורם תפקדו כמו שתאי מוח עצם אמורים לתפקד: הם יצרו תאי דם בוגרים ושיחררו אותם לזרם הדם. באותו זמן, מוח העצם בעצמות הרגילות של העכברים המשיך לעשות את אותו דבר בדיוק. כתוצאה מכך, עכברים אלו הפכו לכימרות: יש להם תאי דם משני מקורות שונים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יונת אשחר

 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007