הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צום מדי יומיים אינו מוביל לירידה גדולה יותר במשקל
4.05.17

 

צום מדי יומיים אינו יעיל יותר מדיאטה יומיומית במונחים של ירידה במשקל או שמירה על המשקל החדש, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

כ- 100 מבוגרים שמנים או עם עודף משקל חולקו באופן אקראי לצום מדי יומיים, דיאטה יומיומית, או ללא התערבות, למשך 6 חודשים. הנבדקים בקבוצה הראשונה צרכו כ- 25% מכמות הקלוריות היומית שלהם מדי יומיים (ימי הצום), ו- 125% בימים האחרים. הנבדקים בקבוצה השנייה (הגבלת קלוריות יומיומית), צרכו מדי יום 75% מצריכת הקלוריות שלהם טרם תחילת המחקר.
 

נמצא כי הנבדקים בקבוצת הצום נטו להיענות פחות לדיאטה בהשוואה לנבדקים בקבוצת הגבלת הקלוריות היומיומית (שיעור נשירה מהמחקר: 38% מול 29%). לאחר 6 חודשים, שתי קבוצות המחקר ירדו במשקל, אך לא נצפו הבדלים מובהקים סטטיסטית בין שתי הקבוצות. יתר על כן, לאורך החודשים 6-12 – תקופת השמירה על המשקל החדש – לא נצפו הבדלים מובהקים סטטיסטית בין הקבוצות בנוגע לעלייה במשקל.

 

  

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007