הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה-DNA ה"פיראטי" של הסרטן
27.04.17

 

מחקר חדש מגלה – בתאי סרטן יש חומר גנטי "חופשי" – DNA שנמצא מחוץ לכרומוזומים, ועוזר להם לעקוף את הבקרות על הכרומוזומים. החוקרים מציעים שהמנגנון זה יכול לסייע לתאים הסרטניים לשרוד על ידי זירוז קצב הגדילה שלהם ואף פיתוח עמידות לתרופות.

 

החומר התורשתי של יצורים חיים, יחד עם חלבונים הקשורים אליו, מאורגן במבנים ארוזים היטב הנקראים כרומוזומים. לבני אדם יש 23 זוגות של כרומוזומים שמרוכזים כולם בגרעין התא. במהלך חלוקת התא הכרומוזומים מוכפלים, כך שבסופו של דבר מתקבלים שני תאים זהים שמכילים גם הם 23 זוגות כרומוזומים, זהים לאלה של התא המקורי. על התהליך מפקחים מנגנוני בקרה קשוחים, שאמורים להבטיח שהחומר התורשתי יעבור בצורה שווה ומדויקת לתאי הבת, בלי להשתנות בדרך.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת מורן שלו

 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007