הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סרטן הריאות: בדיקת דם עשויה לאפשר טיפול מוקדם יותר ומותאם אישית
27.04.17

 

בדיקת דם חדשה עשויה לזהות מוטציות גנטיות הקשורות ל- non-small cell lung cancer בתוך 72 שעות. החוקרים ציינו כי הבדיקה עשויה להוביל לטיפול מהיר יותר ויעיל יותר למחלה.

 

כיום נקבע הטיפול הניתן ל- NSCLC רק לאחר ביופסיה מהריאות. מנגד, ציינו החוקרים כי הפרוצדורה החדשה אינה פולשנית ועשויה להתגבר על בעיות כגון היעדר נפח רקמות מספיק לנטילת ביופסיה מהריאה.

 

בדיקת הדם מבוססת על טכנולוגיה חדשה הקרויה Droplet Digital PCR. הטכנולוגיה רגישה במיוחד לאיתור מוטציות גנטיות ב- DNA ווריאנטים של RNA מגידולים שתאיהם מצויים במחזור הדם.

 

הבדיקה נבדקה על כ- 1,600 דגימות דם שניטלו מחולי NSCLC בשלבים מוקדמים. הבדיקה איתרה מוטציות EGFR הרגישות ל- tyrosine kinase inhibitors ב- 10.5% מהבדיקות, בעוד ש- 18.8% מהבדיקות הציגו מוטציות EGFR העמידות ל- tyrosine kinase inhibitors. מוטציות בגן KRAS אותרו ב- 13.2% מהדגימות ו- 2% מהדגימות הציגו את הגן EML4-ALK.

 

סה"כ, בדיקת הדם הראתה רגישות של 80% וסגוליות של 100%, נתון המעיד כי היא מדויקת כמעט כמו ביופסיה.

 

  

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007