הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתיית מיץ משורש הסלק לפני ביצוע פעילות גופנית משפרת את ביצועי המוח
27.04.17

 

מספר מחקרים הדגימו כי פעילות גופנית עשויה להשפיע באופן חיובי על המוח, בעיקר בשלבים מאוחרים יותר של החיים. וכעת, מחקר חדש מצא כי ייתכן וניתן להגביר את אותה השפעה, בפשטות על ידי שתייה של מיץ משורש הסלק טרם ביצוע הפעילות הגופנית.

 

המחקר כלל 26 נבדקים מגיל 55 ומעלה שסבלו מיתר לחץ דם. כל הנבדקים נתבקשו לבצע 50 דקות של פעילות גופנית בעצימות נמוכה שלוש פעמים בשבוע לאורך שישה שבועות. שעה לפני כל פעילות, מחצית מהנבדקים שתו מיץ משורש הסלק שהכיל 560 מ"ג של ניטרטים בעוד שהמחצית השנייה שתתה מיץ ללא ניטרטים (פלסבו). בתום המחקר נמדדה הפעילות המוחית של הנבדקים באמצעות MRI.

 

החוקרים מצאו כי מבוגרים ששתו מיץ משורש הסלק טרם ביצעו פעילות גופנית בעצימות בינונית, הדגימו קישוריות גבוהה יותר באזורי המוח הקשורים לפעילות המוטורית ולקוגניציה בהשוואה למבוגרים שלא שתו את אותו המיץ.

 

  

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007