הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתי תרופות קיימות נמצאו כמאטות תהליכים נוירודגנרטיביים בקרב עכברים
27.04.17

 

התקדמות משמעותית נרשמה בתחום הטיפול באלצהיימר ופרקינסון, בעקבות הגילוי כי שתי תרופות קיימות מאטות תמותת תאים במוחם של עכברים.

 

החוקרים מצאו כי תרופה נגד דיכאון ותרכובת ניסיונית המיועדת לטיפול במחלת הסרטן מונעות מוות של תאי מוח, מפחיתות את התכווצות המוח, ומשקמות את הזיכרון בקרב עכברים עם prion disease ו-
(frontotemporal dementia  (FTD.

החוקרים מצאו כי חלבונים שאינם מקופלים כראוי – הנפוצים במוחם של חולי אלצהיימר והפרעות נוירודגנרטיביות אחרות – מפעילים ביתר תגובה כנגדם, הפוגעת ביצורם של חלבונים חדשים בתאי המוח. אותם תהליכים גורמים ל"הרעבה" של תאי המוח ולמעשה למותם.

 

במסגרת המחקר נבדקו כ- 1,000 תרכובות על תולעים עגולות (Caenorhabditis elegans), מספר תרכובות בולטות נבדקו מאוחר יותר במודל עכבר.

 

שתי תרכובות נמצאו יעילות: trazodone המשמשת לטיפול בדיכאון ו- (dibenzoylmethane (DBM.תרופה המצויה כיום במחקר לטיפול במחלת הסרטן.

 

  

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
15/11/17, 12:06
רותי
האם התרופה מתאימה לחולי CGD טלפון 0505184505
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007