הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הקשר בין אוסטאוארטריטיס ודיאטה עתירת שומן
23.04.17

 

המחקר הראשון מסוגו, מצא קשר בין צריכת שומן מהחי וסיכון מוגבר לאוסטאוארטריטיס.

 

צוות החוקרים מה- Queensland University of Technology וה- University of Southern Queensland, שתיהן באוסטרליה, ניסה לבחון האם קיים קשר בין צריכת שומנים בדיאטה והיארעות אוסטאוארטריטיס. המחקר הסתמך על ממצאי העבר של אותה קבוצה אשר העידו כי נוגדי חמצון ותרופות נגד כולסטרול עשויים להאט את היארעות הנזק למפרקים, הקשור לצריכת חומצות שומן המצויות במזונות שונים. המחקר הנוכחי בחן באופן ספציפי את השפעתה של דיאטה עתירת חומצות שומן רוויות ופחמימות פשוטות על היארעות אוסטאוארטריטיס. מרכיבי הדיאטה הללו משקפים את המרכיבים התזונתיים המצויים במזונות מהירים – רמות גבוהות של שומן ופחמימות.

 

המחקר הדגים כי ייתכן ואוסטאוארטיריטיס אינה נגרמת כתוצאה משימוש ושחיקה של המפרקים, אלא הודות לתזונה אותה אנו צורכים על בסיס קבוע.

 

על פי הממצאים שפורסמו בכתב העת Scientific Reports, דיאטה המורכבת מ- 20% שומנים רוויים ופחמימות פשוטות גורמת לשינויים דמויי אוסטאוארטריטיס בפרקי הברכיים.

 

"משקעים של חומצות שומן משנים את המטבוליזם ומחלישים את הסחוסים ובכך הופכים אותם לפגיעים יותר. הנ"ל, בתורו עשוי להוביל לאוסטאוארטריטיס עקב אובדן היכולת של הסחוסים לבלום זעזועים. כמו כן הודגמו שינויים בעצמות תחת אותם סחוסים על רקע דיאטה עתירה בחומצות שומן רוויות." סיכמו החוקרים.

 

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007