הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם דקסמטזון יעיל לטיפול בכאבי גרון?
20.04.17

 

דקסמטזון עשוי להקל על כאבי גרון חריפים, כך מצא מחקר שפורסם בכתב העת JAMA. 

 

כ- 600 מבוגרים מבריטניה שסבלו מכאבי גרון חריפים ולא נזדקקו לטיפול מיידי באנטיביוטיקה חולקו אקראית לקבלת מנה בודדת של דקסמטזון פומי במינון 10 מ"ג או פלסבו. כמו כן הציעו הרופאים, בהתאם לשיקול דעתם, לא להשתמש באנטיביוטיקה או טיפול מאוחר באנטיביוטיקה (שיינתן רק במקרים בהם אין הקלה בסימפטומים לאחר 48 שעות).
 

מטרת המחקר העיקרית – החלמה מלאה לאחר 24 שעות – אירעה באופן דומה בקרב קבוצת החולים שטופלה בדקסמטזון וזו שטופלה בפלסבו. מטרה משנית – החלמה מלאה בתוך 48 שעות – אירעה בשכיחות גבוהה יותר בקרב המטופלים בדקסמטזון (35% מול 27%, מספר החולים בהם היה צריך לטפל, 12).

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007