הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם חשיפה של האם לנוגדי דיכאון מגבירה את הסיכון לאוטיזם של היילוד?
20.04.17

 

שלושה מחקרים חדשים מציעים כי שימוש בנוגדי דיכאון במהלך ההיריון אינו גורם לאוטיזם של העובר. אף על פי כן, מצבה הנפשי של האם עשוי להוות גורם משפיע.

 

מטה-אנליזה שפורסמה ב- JAMA Pediatrics ואשר כללה שישה מחקרים מסוג מקרה-ביקורת מצאה כי נטילת נוגדי דיכאון במהלך ההיריון מגבירה את הסיכון להיארעות אוטיזם של הילוד. אף על פי כן, שימוש אימהי בנוגדי דיכאון טרם ההיריון נמצא קשור באופן עקבי יותר עם אוטיזם, נתון שהוביל את החוקרים לסכם כי תחלואה פסיכיאטרית של האם טרם ההיריון – ולא השימוש בנוגדי דיכאון במהלך ההיריון – עשויה למלא "תפקיד מפתח" בסיכון לאוטיזם.

 

מחקרי קנדי שפורסם בכתב העת JAMA ואשר בחן כמעט 36,000 לידות של תינוק יחיד, הציע כי קיים סיכון מוגבר לאוטיזם בקרב ילדים שנחשפו חשיפה תוך רחמית ל- selective serotonin או serotonin-norepinephrine reuptake inhibitors. אף על פי כן, הקשר שנצפה איבד את מובהקותו הסטטיסטית לאחר תקנון לכ- 500 משתנים נוספים או לניתוח שנערך לאחאים.

 

לבסוף, ניתוח שכלל כ- 1.6 מיליון ילדים משוודיה מצא כי לאחר תקנון למשתנים מתערבים, חשיפה לנוגדי דיכאון בטרימסטר הראשון להיריון אינה קשורה עם היארעות אוטיזם או הפרעות קשב וריכוז.

 

 

 

לידיעה 1 >>


לידיעה 2  >>

 

לידיעה 3 >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007