הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השימוש ב- azithromycin והסיכון להפרעת קצב בחדרי הלב
20.04.17

 

Azithromycin אינה מגבירה את הסיכון להיארעות הפרעות קצב בחדרי הלב, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- Canadian Medical Association Journal. מחקרי עבר הציגו תוצאות סותרות בנוגע להשפעותיה של האנטיביוטיקה על קצב הלב.

 

בהתבסס על מידע שנאסף ממשתמשים חדשים באנטיביוטיקה ממדינות שונות באירופה, השוו החוקרים כמעט 13,000 מבוגרים שפיתחו הפרעות קצב חדריות (קבוצת המחקר) עם כ- 1.2 מיליון מבוגרים שלא פיתחו הפרעות קצב כאלו (קבוצת הביקורת).

 

בהשוואה להיעדר טיפול באנטיביוטיקה, נמצא כי שימוש נוכחי ב- azithromycin מגביר את הסיכון להיארעות הפרעות קצב חדריות פי שתיים. אף על פי כן, כאשר הושווה השימוש ב- azithromycin עם שימוש ב- amoxicillin, לא נצפה כל הבדל בסיכון הנ"ל. בהתאמה, סיכמו החוקרים כי הסיכון המוגבר שנצפה בקרב המטופלים ב- azithromycin בהשוואה להיעדר הטיפול היה ברובו תוצאה של הטיה – כלומר, הסיכון המוגבר נצפה הודות לזיהום קיים ולא הודות לטיפול האנטיביוטי.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007