הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Meta-Analysis: מניפולציות לעמוד השדרה מועילות באופן מוגבל בלבד לכאבים חריפים בגב התחתון
18.04.17

 

מניפולציות לעמוד השדרה משפרות את תחושת הכאב ואת היכולת הפונקציונאלית בקרב מבוגרים הסובלים מכאבים חריפים בגב התחתון, אף על פי שהיעילות הנצפית הינה "צנועה מבחינה קלינית" כך מסכמת מטה-אנליזה שפורסמה בכתב העת JAMA.

 

הניתוח כלל 26 מחקרים אקראיים מסוג מקרה-ביקורת שהשוו מניפולציות לעמוד השדרה עם טיפול דמה או אלטרנטיבי (לדוגמא, פיזיותרפיה) בקרב מבוגרים עם כאבי גב תחתון שנמשכו עד שישה שבועות. המניפולציות לעמוד השדרה בוצעו על ידי פיזיותרפיסטים, כירופרקטורים או רופאים.

 

סה"כ, ראיות באיכות בינונית הראו כי המניפולציות לעמוד השדרה, בהשוואה לקבוצות הביקורת, הובילו לשיפור מובהק סטטיסטית אך מוגבל בציוני הכאב והפעילות למשך עד שישה שבועות. אף על פי כן, נצפתה הטרוגניות משמעותית בין המחקרים שנכללו בניתוח – בעיקר בנוגע לסוג המניפולציה, בחירת המטופלים, והתוצאות.

 

החוקרים ציינו כי ההשפעה של המניפולציות לעמוד השדרה על מדד הכאב הייתה דומה לזו שהודגמה לאחר שימוש ב- nonsteroidal anti-inflammatory drugs וסיכמו כי מניפולציות לעמוד השדרה "עשויות להוות בחירה מתאימה עבור מטופלים מסוימים עם כאבים חריפים ולא מורכבים בגב התחתון."

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007