הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קפאין הוא התרופה למחלות האלצהיימר והפרקינסון?
6.04.17

  

מחלת האלצהיימר היא נחלתם של כ-5.4 מיליון אנשים בארצות-הברית בלבד. בישראל המספרים מראים כי אחד מכל 5 קשישים סובל מהמחלה. חוקרים מאוניברסיטת אינדיאנה הצליחו לזהות 24 תרכובות כולל קפאין שיש להן את הפוטנציאל לעודד את פעולת האנזים במוח, אשר קרוי NMNAT2 ואחראי על הגנה מפני דמנציה, אנזים שנתגלה באותה אוניברסיטה לפני כשנה.

 

הגילוי של התרכובות יכול לעזור בהכנת תרופות המתבססות על הגברת המינון של האנזים המדובר. לאנזים יש למעשה שני תפקידים במוח. האחד הוא הגנה על הנוירונים במוח מפני לחץ ותפקיד נוסף הוא להילחם בחלבונים הנקראים טאו שמצטברים במוח עם ההזדקנות וגורמים ככל הנראה לדמנציה ולמחלות נוספות, ביניהן מחלת הפרקינסון ומחלת הנטינגטון - מחלה ניוונית, תורשתית ופרוגרסיבית, הנגרמת ממוות תאים במוח.

 

 

 

לכתבה ב"גלובס" >> מאת גלי וינרב
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007