הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טבע תוקפת פטנט על תרופה של 777 מיליון דולר לשנה
6.04.17

 

חברת טבע הגישה בקשה לשווק בארה"ב גרסה גנרית של התרופה Pomalyst שפותחה על ידי חברת סלג'ן. Pomalyst ניתנת כאופציה טיפולית שלישית בחולי מיאלומה, סוג של סרטן דם במח העצם, שקיבלו שני סוגי טיפולים קודם לכן ושמחלתם התקדמה בתוך 60 יום לאחר קבלת הטיפול האחרון.

 

מכירותיה של התרופה בארה"ב הסתכמו ב-777 מיליון דולר ב-2016, גידול של 31% בהשוואה ל-2015. התרופה מוגנת ב-14 פטנטים שיפקעו החל באוגוסט 2018 ועד ליוני 2031. סלג'ן הודיעה שתגן על הקניין הרוחני שלה, אך טרם הגישה תביעה נגד טבע על הפרת פטנט. הגשת תביעה תמנע מה-FDA להעניק לטבע אישור שיווק לגרסה גנרית עד לחלוף 30 חודשים, או עד שטבע תזכה במשפט הפטנטים - לפי המוקדם מבין השניים.

 

 

לכתבה ב- TheMarker >>


 
מאת יורם גביזון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007