הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בקרב חולי סוכרת סוג 1, הדרכת המטופל משמעותית יותר מבחירה בין זריקות אינסולין ומשאבה
4.04.17

 

הדרכה ותרגול במתן אינסולין משמעותיים יותר מהבחירה בין משאבת אינסולין וזריקות, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

יותר מ- 250 מבוגרים עם סוכרת סוג 1 חולקו באופן אקראי לקבלת זריקות אינסולין או טיפול במשאבת אינסולין מדי יום, בנוסף להדרכה קבוצתית מובנית שהתמקדה בהתאמה גמישה של רמות האינסולין בהתאם לדיאטה, לפעילות הגופנית ולרמות הגלוקוז בדם. ההדרכה בוצעה במהלך חמישה ימים רצופים. בתחילת המחקר, מעל ל- 90% מהחולים הציגו רמות hemoglobin A1c של 7.5% ומעלה.
 

לאחר 24 חודשים, שתי הקבוצות הדגימו ירידה מובהקת קלינית ברמות ה- hemoglobin A1c הממוצעות, ללא הבדל משמעותי בין הקבוצות. יתר על כן, כרבע מהחולים בכל קבוצה הדגימו רמות נמוכות מ- 7.5%.

 

החוקרים סיכמו: "הממצאים אינם תומכים במדיניות של מתן משאבות אינסולין לחולים לא מאוזנים, טרם נקבעה השפעת ההדרכה על מידת המעורבות והטיפול של החולים במחלתם."

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007