הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשיפה לרמות גבוהות של עופרת בילדות קשורה עם ציון IQ ורמה סוציו-אקונומית נמוכים יותר, מאוחר יותר בחיי
2.04.17

 

חשיפה לרמות גבוהות של עופרת בתקופת הילדות קשורה עם תפקוד קוגניטיבי ורמה סוציו-אקונומית נמוכים יותר מאוחר יותר בחיים, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במסגרת המחקר נמדדו רמות העופרת בדמם של כמעט 600 ילדים בגיל 11 שנים מניו-זילנד שנולדו בתחילת שנות ה- 70.

 

לאחר תקנון לרמות ה-IQ של הילד והאם והמצב הסוציו-אקונומי בגיל הילדות, נמצא כי כל עלייה של 5-µg/dL ברמות העופרת בדם בתקופת הילדות ,קשורה עם ציון IQ נמוך ב- 1.61 נקודות ועם סטאטוס סוציו אקונומי נמוך ב- 1.79 נקודות (על סקאלה של 80 נקודות) בגיל 38 שנים.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007