הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר תרופה חדשה לטיפול במחלת הפרקינסון
26.03.17

 

ה- FDA אישר את התרופה safinamide (המשווקת כ- Xadago) לטיפול בהחמרה בסימפטומים של מחלת הפרקינסון. התרופה מיועדת כתוספת לטיפול עבור חולים שאינם מגיבים באופן מלא ל- levodopa/carbidopa.

 

Safinamide מעלה את זמינות ה- dopamine באמצעות חסימת האנזים monoamine oxidase B, חסימת תעלות הנתרן והאשלגן ועיכוב השחרור של glutamate.


שני מחקרים אקראיים שכללו כ- 1200 חולים מצאו כי safinamide הפחיתה את הסימפטומים הקשורים למחלה ולא גרמה ל- dyskinesia.

 

החולים שטופלו ב- safinamide אף נהנו מתפקוד מוטורי גבוה יותר בהשוואה לחולים שטופלו בפלסבו.

חולים המטופלים בתרופות או בתוספים הבאים צריכים להימנע מטיפול בתרופה: נוגדי דיכאון שונים, cyclobenzaprine, dextromethorphan, monoamine oxidase inhibitors, opioids, ו- St. John's wort. יתר על כן, אין לרשום את התרופה לחולים עם בעיות חמורות בתפקודי הכבד.

 

נפילות, נדודי שינה, בחילות ותנועות לא רצוניות ובלתי נשלטות הינן תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של התרופה.

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007