הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר: עמידות לאינסולין קשורה לירידה מואצת בתפקודים קוגניטיביים
21.03.17

 

עמידות לאינסולין (או תנגודת לאינסולין) נגרמת, בנוסף לנטייה גנטית, על ידי השמנת יתר, תזונה לא נכונה והיעדר פעילות גופנית. אינסולין הינו הורמון המיוצר בגופנו על ידי הלבלב ותפקידו לווסת את רמות הסוכר בדם. בעמידות לאינסולין, תאי הגוף מפתחים עמידות להורמון אינסולין, כך שנדרשת כמות הולכת וגדלה שלו כדי לשמור על תפקוד תקין. תופעה זו עלולה להוביל להתפתחות טרום-סוכרת, ובהמשך לסוכרת גלויה ולסיכון מוגבר למחלות לב ושבץ מוחי. פעילות גופנית וירידה במשקל עשויים לשפר את התגובתיות לאינסולין.

 

כעת, גילו חוקרים מאוניברסיטת תל אביב שעמידות לאינסולין תורמת גם לירידה קוגניטיבית מואצת כעבור 20 שנה. המחקר פורץ הדרך הוא חלק מעבודת הדוקטורט של מירי לוצקי, בהנחייתם של פרופ' אורי גולדבורט ופרופ' דוד טנה מבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. תוצאות המחקר מתפרסמות היום בכתב העת Journal of Alzheimer’s Disease.

 

 


למאמר >>


לתוצאות המחקר בכתב העת Journal of Alzheimer’s Disease >>


 

ההודעה הועברה ע"י אוניברסיטת תל אביב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007