הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתי בדיקות סקר פופולאריות אינן מסוגלות לנבא באופן אמין היארעות לידה מוקדמת
16.03.17

 

הן הבדיקה ל- vaginal fetal fibronectin והן הבדיקה ל-serial transvaginal ultrasound cervical length אינן מסוגלות לנבא באופן אמין היארעות ספונטאנית של לידה מוקדמת בקרב נשים שלא ילדו בעבר, כך מציע מחקר שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במסגרת המחקר הושוו 475 נשים שילדו לידה מוקדמת ספונטאנית לפני השבוע ה- 37 להיריון עם 8900 נשים שהיוו את קבוצת הביקורת – ילדו בזמן או באופן יזום. כל הנשים עברו מדידה טראנס וגינאלית אחת לפחות של צוואר הרחם או של רמות ה- fibronectin העוברי.

 

אף על פי שנשים שילדו לידה מוקדמת הציגו צוואר רחם קצר יותר בהשוואה לנשים שילדו במועד, הערך המנבא החיובי של אורך צוואר הרחם היה נמוך (מקסימום, 21%). הסף הנפוץ ביותר שהיה מצוי בשימוש (25 מ"מ ומטה) ניבא רק 23% מהלידות המוקדמות הספונטאניות.

 

רמות ה- fibronectin העוברי הדגימו אף הן ערך מנבא נמוך (מקסימום, 14%).

 
 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007