הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדי קרישה אינם ניתנים לעיתים קרובות לחולי פרפור פרוזדורים המצויים בסיכון ללקות בשבץ
16.03.17

 

חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים ועם היסטוריה של שבץ איסכמי אינם מקבלים פעמים רבות מרשמים לנוגדי קרישה על פי הקווים המנחים, כך על פי מחקר פרוספקטיבי שפרסם כתב העת JAMA. טיפול מתאים בנוגדי קרישה נמצא כמשפר את הפרוגנוזה.

 

בהתבסס על מידע מארה"ב, זיהו החוקרים כמעט 100,000 מטופלים שחוו שבץ איסכמי והיסטוריה של פרפור פרוזדורים. מהללו, 84% לא קיבלו נוגדי קרישה טרם לכן.

 

חולים שטופלו בנוגדי טסיות בלבד, ב- warfarin במינון תת טיפולי, או לא קיבלו טיפול נוגד קרישה כלל, הציגו, בממוצע, ציון גרוע יותר לחומרת השבץ בהשוואה לחולים שקיבלו warfarin במינון טיפולי או non-vitamin K antagonist oral anticoagulants (NOACs). יתר על כן, שיעורי התמותה במהלך האשפוז בבית החולים היו נמוכים יותר בקרב המטופלים ב- warfarin במינון טיפולי (6.4%), NOACs (6.3%), ונוגדי טסיות (8.1%), בהשוואה לחולים לא מטופלים (9.3%).

 

מבין החולים שלא טופלו בתרופות טרם לקו בשבץ, שני-שליש לא הציגו סיבה מתועדת להיעדר הטיפול. הסיבות המתועדות ביותר להיעדר טיפול היו סיכון לדמם ולנפילות.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007