הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פרג: לא רק אוזני המן
12.03.17

 

אוזני ההמן ממלאים בימים אלה את המאפיות והמרכולים. הם מגיעים בשלל מילויים – שוקולד, תמרים, ריבה, חלבה ואגוזים. אולם זכות הראשונים שמורה לפרג – אותם זרעים שחורים קטנים שנחשבים עד היום למילוי המסורתי של מעדן הפורים האהוב. אך לפרג ולתוצריו יש עוד שימושים רבים, ולא רק במטבח – הוא מסייע לא פעם ברפואה ואפילו מפיקים ממנו את השרף הנרקוטי שממנו מיוצרים הסמים אופיום, מורפין והרואין.

 

פרג הבר (Papaver ובעיקר המין Papaver somniferum) הוא צמח חד-שנתי ממשפחת הפרגיים. רבים בישראל מתבלבלים בינו לבין הכלנית והנורית, האדומים אף הם, בשל הדמיון הרב ביניהם. הפרג נבדל משני האחרים בין השאר במועד פריחתו – הוא האחרון לפרוח מבין כל הפרחים האדומים, והעונה שלו היא בחודשים מרץ-יוני), ובנוסף, שלא כמו הלנים והנורית יש לו כתמים שחורים כל עלי הכותרת.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר עידו מגן
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007