הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיכאון מכפיל את הסיכון לתמותה לאחר התקפי לב ותעוקת חזה
12.03.17

 

דיכאון מהווה גורם מנבא חזק לתמותה בעשור הראשון לאחר האבחנה של מחלת לב כלילית, כך עולה ממחקר חדש שמצא כי אנשים עם מחלת לב כלילית שאובחנו עם דיכאון מציגים סבירות גבוהה פי 2 למות בהשוואה לאנשים שלא אובחנו עם דיכאון.

 

במחקר השתתפו אנשים שאובחנו עם התקף לב או תעוקת חזה יציבה או בלתי יציבה, אשר נגרמים מירידה באספקת דם עשיר בחמצן ללב, בעיקר הודות להצטברות פלאק בעורקים המספקים אותו. כל הללו מכונים מחלות לב כליליות אשר מהוות את הצורה הנפוצה ביותר של מחלות לב וגורמות לתמותה של כ- 370,000 אמריקאים מדי שנה.

 

כ- 25,000 רשומות רפואיות נבדקו כאשר המעקב אחר החולים נערך לאורך כמעט 10 שנים לאחר אבחנת מחלת הלב הכלילית. כ- 15% מהנבדקים אובחנו מאוחר יותר עם דיכאון, שיעור גבוה משמעותית מזה של האוכלוסייה הכללית – 7.5-10%.

 

מתוך 3,646 האנשים שאובחנו עם דיכאון, מחצית מתו לאורך תקופת המחקר, בהשוואה ל- 38% מבין 20,491 הנבדקים שלא סבלו מדיכאון. משמעות הדבר היא כי אנשים הסובלים מדיכאון מציגים סיכון גבוה פי שתיים למות בהשוואה לאנשים ללא דיכאון.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007