הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קפאין עשוי להלחם בדמנציה על ידי הגברת פעילותם של אנזימים מגנים
12.03.17

 

מחקר חדש מציע כי ייתכן ולקפאין שימושים נוספים ובהם הפוטנציאל להגן מפני דמנציה ומחלות נוירודגנרטיביות אחרות.

החוקרים מאוניברסיטת אינדיאנה מצאו כי הקפאין ו- 23 תרכובות אחרות עשויות לעורר את יצירתו של האנזים הקרוי nicotinamide mononucleotide adenylyl transferase 2 (NMNAT2), המסוגל לחסום תהליכים הקשורים בהתפתחות דמנציה.

 

באמצעות פלטפורמה חדשנית בדקו החוקרים כיצד 1,280 תרכובות פרמקולוגיות פעילות משפיעות על היצירה של NMNAT2 בתאי המוח. זוהו 24 תרכובות שהדגימו פוטנציאל לעידוד היצירה של NMNAT2, כאשר קפאין נמצא כמועמד המרשים ביותר.

 

בשלב השני ניתן קפאין לעכברים שהונדסו גנטית כך שייצרו רמות נמוכות של NMNAT2. החוקרים מצאו כי אותם מכרסמים התחילו לייצר את האנזימים ברמות דומות לאלו של עכברים רגילים.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007