הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לחץ בעבודה: מה הביא לזינוק מכירות התרופות נוגדות דיכאון?
9.03.17

  

לפני שנתיים בערך, לקראת עוד אחד מימי המודעות ללחץ (stress) בבריטניה, הוצפה לוסי קאלוויי, בעלת טור על חיי העבודה ב"פייננשל טיימס", בהודעות יח"צ שמצביעות על היקף התופעה, מזהירות מההשלכות ומציעות תוכניות הרגעה. בדרכה המשעשעת היא תיארה כיצד נחתה עליה ההכרה שפשוט צריך להוציא את המילה הזאת, לחץ, מחוץ לחוק. מדוע? כי היא מעורפלת מדי ומכסה על הבעיות האמיתיות שמהן סובלים עובדים, למשל דיכאון וחרדה.

 

מאז מהפכת הפרוזאק של שנות השמונים של המאה הקודמת, צריכת התרופות נוגדות-דיכאון נמצאת בעלייה מסחררת. בארה"ב, לדוגמה, רק בין תחילת שנות ה-90 לסוף שנת 2000 הייתה עלייה של 400% בצריכה, ותרופות נוגדות דיכאון דורגו ב-2014 במקום השלישי ברשימת תרופות המרשם הפופולריות ביותר. אבל המגמה הזאת נכונה לא רק לארה"ב.

 

 

לכתבה ב"גלובס" >> מאת גלי וינרב
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007