הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קיים קשר בין מיגרנות ודיסקציה של עורק הצוואר?
9.03.17

 

קיים קשר בין מיגרנות וסיכון מוגבר לשבץ הנגרם מדיסקציה של עורקי הצוואר, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Neurology.

 

המחקר האיטלקי כלל כמעט 2,500 מבוגרים בגילאים 18-45 שחוו שבץ איסכמי בפעם הראשונה, 13% הציגו דיסקציה ספונטנית של עורק הצוואר.

 

היסטוריה של מיגרנות עם aura הייתה נפוצה יותר בקרב נבדקים עם שבץ שנגרם כתוצאה מדיסקציה בעורק הצוואר, בהשוואה לנבדקים שהציגו גורמים אחרים לשבץ (24% מול 16%). לאחר תקנון לגורמי סיכון וסקולאריים, נמצא קשר מובהק סטטיסטית בין היארעות מיגרנות ללא aura וסיכון מוגבר לדיסקציה ספונטנית של עורק הצוואר (odds ratio, 1.74) – קשר שהיה חזק יותר בקרב גברים בהשוואה לנשים ובקרב נבדקים מתחת לגיל 40 בהשוואה למבוגרים יותר.

לא נמצא קשר מובהק סטטיסטית בין מיגרנות עם aura ודיסקציה של עורק הצוואר. 

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007