הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר את הטיפול הראשון לתכיפות במתן שתן בשעת הלילה עקב יצור שתן עודף
9.03.17

 

ה- FDA אישר את הספרי הנזאלי desmopressin acetate (משווק כ- Noctiva) לטיפול במבוגרים המתעוררים לפחות פעמיים מדי לילה לתת שתן עקב nocturnal polyuria.

 

הטיפול ניטל מדי לילה, כ- 30 דקות לפני השינה. התרופה מגבירה את ספיגת הנוזלים על ידי הכליות ולכן מפחיתה את ייצור השתן. Noctiva מאושרת אך ורק לטיפול ב- nocturia הנגרמת עקב ייצור שתן עודף ובהתאמה, יש לבצע איסוף שתן של 24 שעות טרם תאושר האבחנה של nocturnal polyuria.

 

עלון התרופה כולל אזהרה כי הטיפול עשוי לגרום ל- hyponatremia. על הרופא המטפל לבדוק את רמות הנתרן בסרום טרם תחילת הטיפול, כמו גם שבוע וחודש לאחר תחילת הטיפול ובמרווחים קבועים לאחר מכן. אין לרשום את התרופה לאנשים המצויים בסיכון לסבול מ- hyponatremia חמורה – לדוגמא, אנשים הצורכים כמויות משמעותיות של נוזלים ואנשים עם מצבים המובילים לחוסר איזון ברמות הנוזלים או האלקטרוליטים ואנשים המטופלים ב- loop diuretics או glucocorticoids.

 

כמו כן, אין לרשום את התרופה לחולים עם symptomatic congestive heart failure או יתר לחץ דם בלתי נשלט או לנשים בהיריון.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007