הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הערכת הסיכון הכרוך בבדיקת MRI המבוצעת לאנשים עם קוצב לב או Defibrillator
28.02.17

 

אנשים עם קוצב לב קונבנציונלי או implantable cardioverter-defibrillators (ICDs) עמדו היטב בבדיקת magnetic

(resonance imaging (MRI כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

כ- 1,500 אנשים עם התקנים שאינם מותאמים לעבור בדיקות MRI ושנזקקו לעבור בדיקת MRI גויסו למחקר הפרוספקטיבי.

 

לא נצפו כל מקרי מוות, כשלים באלקטרודות, אובדן פעילות או הפרעות קצב בחדרי הלב. שישה אירועים של פרפור פרוזדורים או רפרוף תועדו. כמו כן תועד צורך בהחלפה דחופה של התקן ICD אחד לאחר בדיקת ה- MRI ובנוסף, נרשמו איתחולים חשמליים חלקיים בשישה התקנים. שינויים קלים בפרמטרים של האלקטרודות נצפו לעיתים.

 

סה"כ, הבטיחות הייתה טובה. הבדיקות אמנם היו כרוכות בסיכונים, אך הללו היו קטנים. אף על פי כן, המחקר אינו תומך בביצוע כל בדיקות ה-MRI לכלל החולים. הפרוטוקול כלל קריטריונים נוקשים, אך עדיין, במסגרת מגבלות המחקר - נראה כי ניתן לבצע סריקות MRI לאנשים עם קוצבי לב או ICDs.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007