הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספים של ויטמין D מפחיתים במעט את הסיכון לתחלואה נשימתית חריפה
21.02.17

 

תוספים של ויטמין D מפחיתים במעט את הסיכון להתפתחות זיהומים חריפים במערכת הנשימה, כך על פי meta-analysis שפורסמה בכתב העת BMJ. אך עורכי המחקר טוענים כי מרבית האנשים אינם צריכים להתחיל ליטול תוספים.

במסגרת המחקר נותחו תוצאותיהם של 25 מחקרים אקראיים מסוג מקרה ביקורת שכללו כ- 11,000 נבדקים ועסקו בתוספים של vitamin D3 או D2.

 

שיעור ההיארעות של זיהומים חריפים במערכת הנשימה היה נמוך באופן מובהק בקרב המטופלים בתוספים בהשוואה לפלסבו (40.3% מול 42.2%), אך היתרונות הוגבלו לנבדקים עם רמות 25-hydroxyvitamin D הנמוכות מ- 25 nmol/L בתחילת המחקר, כמו גם לנבדקים שקיבלו מינון יומי או שבועי (בהשוואה למנת העמסה). החוקרים ציינו כי הממצאים תומכים באינדיקציה משמעותית חדשה למתן תוספי ויטמין D.

 

אף על פי כן צוין כי התוצאות אינן רלוונטיות לכלל האוכלוסייה. "התוצאות אינן תומכות במתן ויטמין D למניעת תחלואה מלבד לאוכלוסיות המצויות בסיכון גבוה ל- osteomalacia המוגדרת כיום כרמות 25-hydroxyvitamin D הנמוכות מ- 25 nmol/L.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007