הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היתרונות של ניתוח בריאטרי עבור חולי סוכרת נותרים בעינם גם לאחר 5 שנים
21.02.17

 

חולי סוכרת סוג 2, ניתוח בריאטרי משפר את השליטה הגליקמית באופן משמעותי יותר בהשוואה לטיפול תרופתי אינטנסיבי, אפילו 5 שנים לאחר הניתוח. כך עולה ממעקב ארוך שנערך במסגרת המחקר STAMPEDE שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

במסגרת המחקר חולקו באופן אקראי 150 מבוגרים עם עודף משקל וסוכרת סוג 2 לקבלת טיפול תרופתי אינטנסיבי בלבד או בשילוב עם Roux-en-Y gastric bypass או sleeve gastrectomy.
 
כ- 134 נבדקים השלימו מעקב של 5 שנים.
 

מטרת המחקר העיקרית – רמת glycated hemoglobin נמוכה מ- 6% - הושגה בתדירות גבוהה יותר בקרב הנבדקים שעברו gastric bypass ו- sleeve gastrectomy (29% ו- 23%, בהתאמה) בהשוואה לנבדקים שקיבלו טיפול תרופתי בלבד (5%). הנבדקים שעברו ניתוח אף דיווחו על איכות חיים משופרת ועל שימוש מופחת בתרופות לטיפול בסוכרת ובתרופות קרדיווסקולאריות.

 

המצאות סוכרת למשך פחות מ- 8 שנים היוותה גורם מנבא משמעותי להשגת שליטה על רמות הגלוקוז, כך ציינו החוקרים, אשר הדגישו את החשיבות של טיפול כירורגי מוקדם להשגת ההשפעה המקסימאלית על השליטה הגליקמית.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007