הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ADHD: מחקר דימות גדול מצא הבדלים במספר אזורים במוח
21.02.17

 

מחקר הדימות הגדול ביותר מסוגו מצא כי אנשים שאובחנו עם ADHD מדגימים גם שינויים מוחיים. אובחנו הבדלי גודל במספר אזורים במוח וסה"כ במוח, כאשר ההבדל המשמעותי ביותר נצפה בקרב ילדים ולא מבוגרים. החוקרים ציינו כי הממצאים אשר עלו מבדיקות דימות של מעל ל- 3,200 נבדקים – מספקים ראיות כי ADHD הינה הפרעה מוחית.

 

במסגרת המחקר נמדדו הבדלים במבנים מוחיים על גבי סריקות MRI של 1,713 נבדקים שאובחנו עם ADHD ושל 1,529 אנשים ללא ADHD שהיוו את קבוצת הביקורת, גיל הנבדקים נע בין 4-63 שנים.

 

נמצא כי מוחם של נבדקים עם ADHD היה קטן יותר באופן כללי, וכי הנפח של חמישה מתוך שבעה אזורים היה קטן יותר אף הוא – caudate nucleus, putamen, nucleus accumbens, amygdale ו- hippocampus.

 

נטילה של תרופות לטיפול ב- ADHD (כגון ריטלין) לא השפיעה על התוצאות.

 

ההבדלים במבני המוח היו משמעותיים יותר בקרב ילדים ופחות בקרב מבוגרים עם ADHD, ציינו החוקרים, אשר הציעו כי ADHD היא הפרעה מוחית המתאפיינת בעיכוב התפתחותי של מספר אזורים במוח.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007