הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכה מוגזמת של משקאות ממותקים עשויה להעלות את הסיכון לכבד שומני בקרב ילדים
19.02.17

 

מחקר חדש מספק ראיות נוספות בנוגע לנזקים הפוטנציאליים העשויים להיות כרוכים בצריכת משקאות ממותקים, לאחר שמצא קשר בין צריכת המשקות הללו ומוצרים אחרים המכילים פרוקטוז וסיכון מוגבר לכבד שומני.

 

מטרת המחקר הייתה לנסות ולבדוק האם פרוקטוז וחומצת שתן עשויים להוות גורם סיכון עצמאי ל- nonalcoholic
(steatohepatitis (NASH צורה של (nonalcoholic fatty liver disease (NAFLD.

 

נבדקו 271 ילדים ומתבגרים עם עודף משקל ו- NAFLD, כל הנבדקים עברו גם ביופסיות מהכבד ומילאו שאלונים בהם פורטה תדירות הצריכה של מזונות שונים.

 

בהתבסס על המידע הנ"ל חישבו החוקרים את צריכת הפרוקטוז בדיאטה ומצאו כי משקאות ממותקים היוו את המקור העיקרי לפרוקטוז. כמעט 90% מהנבדקים דיווחו כי צרכו משקאות ממותקים לפחות פעם ביום.

 

ביופסיות הכבד גילו כי 37.6% מהילדים והמתבגרים סובלים מ- NASH. מבין הנ"ל, 47% הדגימו ריכוזים גבוהים של חומצת שתן, בהשוואה ל- 29.7% מהנבדקים ללא NASH.

 

מעניין לציין כי נמצא שצריכת הפרוקטוז הייתה קשורה בקשר עצמאי לריכוזים גבוהים של חומצת שתן, וכי צריכת פרוקטוז הייתה נפוצה יותר בקרב נבדקים עם NASH בהשוואה לנבדקים ללא NASH.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007