הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת דגנים מלאים משפרת את המיקרוביוטה של המעי ואת התגובה החיסונית
14.02.17

 

מחקר חדש מדגיש את יתרונות הצריכה של דגנים מלאים בהשוואה למעובדים, לאור העובדה כי הראשונים קשורים לנוכחות של מיקרוביוטה בריאה יותר ותגובה חיסונית טובה יותר.

 

המחקר בן 8 השבועות כלל 81 מבוגרים בריאים, כולם ניזונו מדיאטה מערבית העשירה בדגנים מעובדים למשך השבועיים הראשונים.


במשך 6 השבועות הנוספים, 40 מהנבדקים המשיכו לדבוק בדיאטה המערבית העשירה דגנים מעובדים בעוד ש- 41 הנבדקים הנותרים ניזונו מדיאטה מערבית העשירה בדגנים מלאים.

 

יש לציין כי צוות החוקרים הבחין שצריכת האנרגיה הכללית, אחוז השומן ומספר מנות הפירות, הירקות והחלבונים היו דומים בכלל הדיאטות, כלומר – ההבדל היחיד בין שתי הדיאטות היה סוג הדגנים שנצרכו.

 

לאחר ניתוח דגימות דם שניטלו משתי הקבוצות מצאו החוקרים כי הנבדקים שניזונו מדגנים מלאים הדגימו עלייה בשיעור ה- memory T cells – תאי דם לבנים המגנים מפני זיהומים. כמו כן נצפתה בקרב קבוצה זו עלייה בשיעור החיידקים מסוג Lachnospira הידועים כמייצרים חומצות שומן קצרות שרשרת החשובות לבריאות מערכת החיסון.

 

 

  

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007