הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השפעת הצריכה של פירות וירקות על בריאות הנפש בקרב מבוגרים צעירים: מחקר מקרה-ביקורת
14.02.17

 

במסגרת המחקר נבדקו היתרונות הפסיכולוגיים של עלייה בצריכת פירות וירקות במשך שבועיים בקרב 171 מבוגרים צעירים שאינם נוטים לצרוך פירות וירקות (67% נשים, גיל 18-25). הנבדקים חולקו באופן אקראי להמשיך בדיאטה הרגילה שלהם (ביקורת) או לקבוצות המחקר, האחת - אשר קיבלה הודעות טקסט המעודדות צריכה של פירות וירקות וקופונים לקניית פירות וירקות או השנייה – אשר במסגרתה קיבלו הנבדקים שתי מנות של ירק או פרי טרי מדי יום בנוסף לדיאטה הרגילה שלהם.


נמדדו סימפטומים של דיכאון וחרדה לפני ואחרי ההתערבות, כמו גם הנטייה היומית למצב רוח טוב או רע, חיוניות והתנהגויות המגדירות שגשוג אישי, כגון סקרנות, יצירתיות ומוטיבציה.

 

החוקרים מצאו כי הנבדקים שקיבלו באופן אישי תוספת של פירות וירקות חוו שיפור במדדים הפסיכולוגיים ובעיקר בחיוניות, במוטיבציה ובשגשוג האישי. שתי הקבוצות האחרות לא הדגימו שיפור במדדים הפסיכולוגיים שנבדקו.

 

 

  

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007