הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיווח על תגובות אלרגיות נדירות לאחר חשיפה ל Chlorhexidine Gluconate
7.02.17

  

ה- FDA מזהיר מפני עלייה במספר הדיווחים על תגובות אלרגיות נדירות לאחר החשיפה ל- chlorhexidine gluconate, חומר אנטיספטי לחיטוי העור. אזהרה תתווסף מעתה ואילך לתווית מוצרי ה- chlorhexidine הנמכרים ללא מרשם רופא.

 

על צוותי הרפואה לשאול מעתה את המטופלים האם חוו בעבר תופעות של יתר רגישות לאחר השימוש ב- chlorhexidine, טרם ימליצו על שימוש במוצר. באם המטופל חווה תגובה אלרגית קודמת, יש לשקול שימוש בחומר אנטיספטי אלטרנטיבי, כגון povidone-iodine, alcohols, benzalkonium chloride, benzethonium chloride, או parachlorometaxylenol.

 

בין השנים 1965 ו- 2015, דווחו ל- FDA מעל ל- 40 אירועים של anaphylaxis עקב חשיפה מקומית ל- chlorhexidine. מעל למחצית נחשבו כמסכני חיים, ויותר מ- 50% מהמקרים אירעו לאחר שנת 2010.

 

  

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007