הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר: הימורים דומים לסמים ממכרים
5.02.17

    

הימור פתולוגי מוגדר כהתמכרות התנהגותית. לכאורה אין שום השפעה כימית ישירה על המוח כמו שקורה בסמים כמו הרואין או אלכוהול, אך כשמתבוננים בפעילות המוחית של מכורים להימורים רואים תופעות קרובות מאוד לאלה של נרקומנים.

אצל מכורים לסמים מזהים תשוקה לצרוך את הסם אפילו כאשר המכור רק נחשף לתמונות שלו – למשל סיגריה או מזרק הרואין. לתשוקה הזאת נלווית גם עלייה בפעילות המוח שנראית באזור האינסולה, השייך למסלול העונג במוח. אזור זה מופעל גם בעקבות שמיעת בדיחה מוצלחת, הקשבה למוזיקה טובה, גירויים "טבעיים" כגון מזון או מין ועוד. מחקר משותף של חוקרים מקנדה ומבריטניה הראה שהאינסולה מופעלת בצורה דומה גם אצל מהמרים פתולוגיים כשהם נחשפים לתמונות שמזכירות להם את פעולת ההימורים.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר עידו מגן
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007