הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות הסקר להמצאות סרטן הריאות בעולם האמיתי - שיעור גבוה של תוצאות False-Positive
2.02.17

  

ה- JAMA Internal Medicine מתאר את הקשיים הכרוכים בהטמעת האסטרטגיות לבדיקות הסקר להמצאות סרטן הריאות.

 

המחקר המצוטט כלל שמונה מרכזים רפואיים שערכו בדיקות סקר באמצעות low-dose computed tomography 
(LDCT). מעל ל- 2,100 נבדקים שנמצאו מתאימים לעבור בדיקות סקר בהתבסס על היסטוריית העישון וגורמי סיכון אחרים עברו בדיקות LDCT. סה"כ, קשריות אובחנו בקרב 60% מהנבדקים, אך רק 1.5% אובחנו עם סרטן הריאות לאחר 330 ימים. החוקרים חישבו כי שיעור תוצאות ה- false-positive הינו 97.5%.

 

כמו כן חושב כי עבור כל 1,000 איש שיבדקו בבדיקת הסקר, 10 יאובחנו עם סרטן ריאות המצוי בשלב מוקדם (ניתן לטיפול) ו- 5 עם סרטן מתקדם (שאינו ניתן לטיפול), 20 יעברו שלא לצורך פרוצדורות פולשניות (bronchoscopy ו- thoracotomy) ו- 550 יחוו חששות מיותרים ובדיקות CT חוזרות (הכרוכות בקרינה).

 

 

  

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007