הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לגדל אדם בתוך חזיר
31.01.17

    

מדענים יצרו בפעם הראשונה עוברי חזיר הכוללים גם (מעט) תאי אדם. לא מדובר ב"אנשי-חזיר", אלא ביצורים שהם כמעט לחלוטין חזירים – אך כאחד מכל 10,000 תאים שלהם נושא מטען גנטי של אדם. פריצת הדרך הזו עשויה להוביל בעתיד לבעלי חיים שבהם איברים – לב, לבלב או כבד – המורכבים מתאים אנושיים.

 

למה בעצם לייצר איברי אדם בבעלי חיים? הסיבה הראשונה היא כמובן להשתלה. בישראל לבדה יש יותר מאלף ממתינים להשתלה, ורבים מתים בעודם מצפים לאיבר מתאים. האפשרות לגדל אצל בעלי חיים איברי אדם בעלי מטען גנטי מתאים חיים תוכל לקצר משמעותית את התור להשתלה ולהציל חיים. אך יש גם סיבות נוספות. בעזרת בעלי החיים האלו יהיה אפשר ללמוד על ההתפתחות העוברית של איברים שונים, ולפתח מודל למחלות. חזירים עם כבד אדם, למשל, יוכלו להיות מודל מצוין למחלות כבד, ויהיה אפשר לבדוק עליו את יעילותן ובטיחותן של תרופות חדשות.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר יונת אשחר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007