הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"המתחרות של טבע ישיקו גירסה גנרית לקופקסון - ולא ימתינו לערעור"
31.01.17

  

"המודל שלי כבר מניח תחרות גנרית לקופקסון ב-2017", כותב האנליסט מארק גודמן מהבנק השוויצי UBS בתגובה להחלטת בית המשפט המחוזי בדלוור, ארה"ב, לבטל 4 פטנטים שחברת טבע רשמה על קופקסון במינון של 40 מ"ג ואמורים להגן על התרופה מתחרות גנרית עד 2030.

 

בית המשפט בארה"ב קבע ש-4 הפטנטים טריוויאליים ובלתי תקפים אולם גודמן מזכיר שנותר עוד פטנט אחד שרשום בספר הפטנטים ופוקע ב-2030 שבגינו טבע הגישה תביעה על הפרת פטנט בדצמבר 2016 ועוד פטנט אחד שקשור לייצור התרופה שיפקע ב-2035 ושבגינו טבע הגישה תביעה על הפרת פטנט בינואר 2017.

 

גודמן מציין שבעקבות הפסיקה אתמול, סביר להניח שתהיה השקה של גירסות גנריות לקופקסון 40 מ"ג ב-2017, בעיקר לנוכח הערות שהשמיעה הנהלת מומנטה, אחת החברות שהגישו בקשה לשווק גירסה גנרית לתרופה של טבע. הנהלת מומנטה, ששותפה לנוברטיס, ציינה שבכוונתה להשיק את הגירסה הגנרית שלה תוך נטילת הסיכון שתפסיד בערעור של טבע אם בית המשפט יפסול את 4 הפטנטים.

 

 

לכתבה ב- TheMarker >>


 
מאת יורם גביזון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007