הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מקרים של אי ספיקת כבד חריפה נמצאו בקרב המטופלים בתרופות חדשות לצהבת C
31.01.17

  

ה- Institute for Safe Medicine Practices סקר את המידע שהועבר ל- FDA במהלך 12 החודשים האחרונים וזיהה מאות מקרים של אי ספיקת כבד חריפה בקרב חולים שנטלו תרופות אנטי ויראליות לטיפול בצהבת C.

 

בחודש אוקטובר האחרון הודיע ה- FDA כי יוסיף הערת אזהרה לתרופות האנטי הויראליות וזאת לאחר שזוהו 24 מקרים בהם התעוררה מחדש צהבת B. שלושה מהחולים הללו אף חוו אי ספיקת כבד.

 

האירועים הללו עודדו את המכון לסקור מידע נוסף מה- FDA, סקירה שהעלתה 524 מקרים של אי ספיקת כבד חריפה בקרב חולים שנטלו direct-acting antivirals. כשליש מהחולים הללו מתו. סה"כ, 40% מהמקרים כללו אנצפלופתיה.

טיפול משולב שכלל paritaprevir נמצא קשור עם שיעור המקרים הגבוה ביותר (35% מהמקרים), ולאחריו sofosbuvir (33%). תשעה מתוך כל עשרה מקרים דווח על ידי צוותי הרפואה כתופעת לוואי הקשורה לטיפול בתרופה ולא כהתקדמות של צהבת C. הקבוצה אף מצאה מעל ל- 1,000 מקרים של נזק חמור לכבד שעדיין לא התקדם לאי ספיקת כבד.

 

יצרנית התרופה sofosbuvir ציינה כי התרופה אושרה לטיפול בחולים עם אי ספיקת כבד וכי ייתכן ונתון זה אחראי לחלק מהמקרים המדווחים.

 

  

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007