הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גירוי חשמלי מוחי מפחית את הסימפטומים הקשורים בבולימיה
31.01.17

  

מה- King's College London גילו כי סימפטומים מרכזיים של bulimia nervosa, כגון זלילה והימנעות ממזון מופחתים על ידי גירוי חשמלי לא פולשני לאזורים ממוקדים במוח. הטיפול עשוי להיות יעיל קלינית עבור 1-2% מהנשים האמריקאיות החוות בולימיה לאורך חייהן.

 

(Transcranial direct current stimulation (tDCS הוא טיפול במסגרתו מועבר זרם חשמלי המגרה אזורים ספציפיים במוח. בעוד שה- tDCS נחשב כצורה ניסיונית של גירוי מוחי, מחקרי עבר הדגימו כי הוא עשוי להיות יעיל לטיפול במצבים נוירו פסיכיאטרים כגון חרדה, דיכאון, כאבים כרוניים ומחלת הפרקינסון.

 

במסגרת המחקר שכלל 39 מבוגרות נמצא כי הגירוי המוחי הפחית את רצונן של המטופלות לזלול והגביר את רמות השליטה העצמית בהשוואה לגירוי פלסבו. למעשה, לאחר הגירוי נמצאה הפחתה של 31% בציון התשוקה לזלול.

 

  

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007