הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחסור בוויטמין A בשלב העוברי עשוי לגרום לתחילת ההופעה של מחלת האלצהיימר
31.01.17

  

מחקר חדש מציע כי וויטמין A שנמצא קשור בעבר לפגיעה קוגניטיבית תלוית גיל, עשוי למלא תפקיד מרכזי בהתפתחות מחלת האלצהיימר.

 

צוות החוקרים מה- (University of British Columbia (UBC הדגימו כי בקרב עכברים מהם נמנע הוויטמין בעודם ברחם נמצאו רמות גבוהות של החלבון הקרוי amyloid beta וכי אותם עכברים הציגו ביצועים ירודים משמעותית במבחני הזיכרון והלמידה אשר נערכו להם כאשר הם גדלו.

 

החלבון beta-amyloid ידוע כממלא תפקיד מפתח בהתפתחות מחלת האלצהיימר, הוא מצטבר כפלאק דביק ומפריע לתקשורת של תאי העצב וכפועל יוצא, לחסימה של ההעברה הנוירונאלית ולמוות של תאי מוח.

 

יתר על כן, נמצא כי כאשר ניתנה לאותם עכברים דיאטה עשירה בוויטמין A כילודים, הם עדיין הדגימו ביצועים ירודים במבחנים הקוגניטיביים בהשוואה לעכברים שקיבלו רמות נורמאליות של הוויטמין טרם נולדו, ממצא המעיד כי הנזק הנוירונאלי החל כבר ברחם.

 

 

  

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007