הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיווח עצמי על סימפטומים עשוי להיוותר מחוץ לרשומות המידע האלקטרוניות הרפואיות
31.01.17

  

דיווח עצמי על סימפטומים עשוי שלא להיכלל ברשומות המידע הרפואי האלקטרוניות של המרפאה, כך עולה ממחקר שפורסם ב- JAMA Ophthalmology.

 

כ- 160 אנשים שעמדו להיבדק על ידי רופא העיניים מילאו שאלונים בהם פירטו סימפטומים עיניים. לאחר הביקור אצל הרופא, הושוו השאלונים עם רשומות המידע הרפואי האלקטרוניות שמולאו על ידו.

 

סה"כ, נמצא שיעור גבוה של חוסר התאמה בין הדיווח העצמי של המטופלים והתיעוד של הרופא. בעיקר, נמצאה חוסר התאמה בנוגע לסימפטומים של סנוור (בכ- 50% מהמקרים), ב- 90% מהמקרים הללו, סנוור הוצג בשאלון המטופל ונעדר מהרשומה האלקטרונית. בדומה, נמצאה חוסר התאמה בנוגע לדיווחים על כאב/חוסר נוחות ואדמומיות (בכ-25% מהמקרים), ב- 75% מהללו, הסימפטומים תוארו בשאלונים אך נעדרו מהרשומות הרפואיות.

 

  

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007