הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שמשיות אינן מספיקות להגנה מפני השמש בחוף הים
24.01.17

 

שמשיות אינן יעילות כקרם הגנה מפני השמש, כך עולה ממחקר קטן שמומן על ידי תעשיית התרופות ופורסם בכתב העת JAMA Dermatology.

 

כ- 80 מבוגרים מטקסס חולקו באופן אקראי למריחת קרם הגנה מפני השמש (SPF, 100) מדי שעתיים או לשימוש בשמשייה (שחסמה את מעבר קרני השמש האולטרא סגולות) בעוד הם שוהים בחוף הים למשך 3.5 שעות באמצע היום. יום לאחר החשיפה לשמש, נבדקו משתתפי המחקר לאיתור כוויות שמש בשבעה אזורי גוף חשופים.
 

סה"כ, הקבוצה שהשתמשה בשמשיות הציגה 142 אזורים שנכוו, בהשוואה ל- 17 אזורים בקרב הקבוצה שהשתמשה בקרם נגד שיזוף. בהשוואה לתחילת המחקר, הציון הכללי לכוויות השמש גדל באופן מובהק סטטיסטית ב- 78% מהנבדקים שהשתמשו בשמשיות מול 25% מהנבדקים שהשתמשו בקרם הגנה.

 

החוקרים סיכמו, "אף על פי שקרם הגנה עם SPF 100 היה יעיל יותר מהשמשיות, אף אחת מהדרכים לבדה לא מנעה כוויות שמש באופן מושלם בתנאי העולם האמיתי, ממצא המדגיש את החשיבות של השימוש בשילוב כל אמצעי ההגנה מפני קרינה לצורך ההגנה מקרינת ה- UV."

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007