הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Multiparametric MRI עשוי לסייע לגברים להימנע מלעבור ביופסיות לא נחוצות מבלוטת הערמונית
24.01.17

 

(Multiparametric magnetic resonance imaging (MP-MRI עשוי לסייע לקלינאים לזהות כרבע מהגברים שיכולים להימנע מלעבור ביופסיות לא נחוצות מבלוטת הערמונית, כך גילה מחקר ממומן שפורסם ב- Lancet.

 

כ- 600 גברים עם חשד לסרטן הערמונית שלא עברו ביופסיות, חולקו לשלוש קבוצות:
(MP-MRI, transrectal ultrasound-guided biopsy (TRUS-biopsy, ו- transperineal template prostate
(mapping biopsy (TPM-biopsy.
 

תוך שימוש ב- TPM-biopsy כמדד הסטנדרטי, נמצא כי 40% מהגברים אובחנו עם סרטן ערמונית. MP-MRI הדגים רגישות גבוהה יותר מ- TRUS-biopsy לזיהוי סרטן משמעותי מבחינה קלינית (93% מול 48%) אך סגוליות נמוכה יותר (41% מול 96%).

 

באם ביופסיות יבוצעו רק בקרב גברים עם ממצאים חשודים בבדיקת ה- MP-MRI, נוכל להימנע מ- 27% מהביופסיות המבוצעות בשלבים מוקדמים, סיכמו החוקרים.

 

 


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007